Dzień pełen wrażeń

Utworzono dnia 22.02.2018

Oj działo się dzisiaj, działo! Nasza biblioteka dosłownie pękała dzisiaj w szwach. Tłumnie odwiedzili nas zarówno starsi jak i młodsi czytelnicy naszej książnicy... Nie zabrakło także ekipy z Agencji Rozwoju Mazowsza przygotowującej kolejny odcinek audycji Mazowszanie.

Ponownie gościliśmy na lekcji bibliotecznej młodszych czytelników z PSP w Mszadli Starej wraz z wychowawcą oraz rodzicami i opiekunami. Na początku zajęć każdy zaglądnął do pudełka i ujrzał w nim swoje odbicie w ukrytym lustrze. To co zobaczyliśmy, skłoniło nas do rozmowy o tym co wywołuje uśmiech na naszych twarzach; kiedy się uśmiechamy; co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi… Wspólnie z dziećmi i dorosłymi doszliśmy do wniosku, że jesteśmy najszczęśliwsi wtedy, kiedy spędzamy czas z naszymi bliskimi, i właśnie ta konkluzja doprowadziła nas do następnej części zajęć. Każde dziecko wiedziało, że książka składa się z kartek i okładki, pisze ją autor a wydawnictwo i jego redakcja dba o to, aby dotarła do czytelników. Postanowiliśmy, że my również popracujemy nad stworzeniem książeczki i staniemy się autorem, redakcją oraz wydawnictwem jednocześnie. Każda książeczka miała opowiadać o wymarzonym dniu spędzonym z bliską osobą… Co tu dużo mówić, najlepiej zobaczyć efekty tej pracy w galerii zdjęć. Oprócz pracy w naszym bibliotecznym „wydawnictwie” znaleźliśmy także czas na zabawy ruchowe z dziećmi i ich opiekunami, oraz na odwiedzenie wypożyczalni dla dzieci, gdzie każdy znalazł coś dla siebie.

W tym samym czasie zadbaliśmy również o naszych najmłodszych czytelników, którzy wzięli udział w cotygodniowym spotkaniu naszej „Grupy Zabawowej”. Na zajęciach stosujemy ciekawe zabawy logopedyczne, które wspomagają rozwój naszych milusińskich. Wybieramy książeczki, czytamy, rysujemy… Jest również czas na wspólną zabawę z innymi dziećmi oraz mamusiami.

Dyskusyjny Klub Książki również znalazł czas na spotkanie w tym dniu. Omawiana była książka biograficzna "Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk” autorstwa Eweliny Karpacz-Oboładze i Angeliki Kuźniak. W opinii Klubowiczów książka pokazuje artystkę jaka była w życiu zawodowym. Przemiany lat 90 bardzo negatywnie wpłynęły na działalność Ewy Demarczyk. Pani Halinka, uczestniczka DKK stwierdziła — „Ten czas zniszczył jej karierę. Nie potrafiono docenić jej wielkości.” Wszyscy podkreślali pieczołowitość, wręcz pedantyzm w przygotowaniu koncertów i przesądy oraz fanaberie jakim ulegała artystka np. dwa czarne fortepiany, czy czarna podłoga estrady. Nigdy też nie bisowała, nie dziękowała publiczności po występie.

Sala komputerowa naszej biblioteki również nie pozostawała pusta… Trwało na niej kolejne już darmowe szkolenie komputerowe Fundacji Aktywizacja, prowadzone przez naszą trenerkę: „E-mocni: Cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Szkolenia trwają w naszej bibliotece oraz w filiach cały czas i stale przyjmujemy zgłoszenia na udział w szkoleniach. Zachęcamy do udziału!

Dziękujemy wszystkim naszym gościom oraz czytelnikom za udział w zajęciach i spotkaniach, oraz gorąco zachęcamy do odwiedzin naszej biblioteki w przyszłości. Znajdziecie u nas nie tylko najnowsze wydawnictwa książkowe i czasopisma, dostęp do Internetu, ale także czas na rozwój osobisty, edukację oraz zabawę dla najmłodszych :)

ARMSA 22.02.2018

Utworzono dnia 24.02.2018, 09:51