Konkurs "GENIALNY HERBERT"

Utworzono dnia 16.05.2018

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „GENIALNY HERBERT” DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

I. Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

II. Konkurs organizowany jest w ramach projektu dofinansowanego z środków Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego pt. Wzbudzić pasję …

III. Konkurs rozpoczyna się 20 maja 2018 r. i trwać będzie do 20 czerwca 2018 r.

IV. Temat prac konkursowych brzmi: ”Genialny Herbert” na baśniowy lub fantastyczny obraz inspirowany twórczością Zbigniewa Herberta

V. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I- VII (i młodsze) oraz uczniowie klas II-III gimnazjum.

VI. Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Prace konkursowe można złożyć do nauczyciela przedmiotu sztuka/plastyka w: Publicznej Szkole Podstawowej w Babinie, w Grabowie nad Wisłą, w Łaguszowie, w Mszadli Starej oraz Publicznym Gimnazjum w Przyłęku i Wólce Zamojskiej do dnia 20-go czerwca 2018 roku. Prace można również składać osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku oraz jej Filiach w Grabowie nad Wisłą, Łagowie i Rudkach w godzinach pracy placówek.

Ostateczny termin przyjmowania prac 20 czerwca 2018 r, Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku; Lipiny 30, 26-704 Przyłęk

2. Praca konkursowa ma być pracą plastyczną wykonaną w dowolnej technice i wielkości nieprzekraczającej formatu A2.

3. Temat pracy baśniowy lub fantastyczny obraz inspirowany utworem Zbigniewa Herberta.

4. Prace przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, wykonanymi dowolną techniką, wcześniej nieopublikowanymi.

5. Każdy z uczestników może przekazać tylko jedną pracę.

6. Uczestnik konkursu przekazując pracę oświadcza, że przysługuje mu prawo majątkowe i osobiste do przekazanej pracy.

7. Każdy uczestnik konkursu powinien opatrzyć pracę swoimi danymi: imię i nazwisko, klasa, nazwa szkoły, nr. telefonu oraz tytuł utworu Zbigniewa Herberta. Dane te będą służyć do kontaktu organizatora z uczestnikiem konkursu.

8. Prace nie podpisane, anonimowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.

VII. Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.

VIII. Naruszenie przez uczestnika konkursu któregokolwiek z warunków konkursu oznaczać będzie nie zakwalifikowanie pracy do konkursu lub utratę prawa do nagrody.

IX. Wyniki konkursu i nagrody

1. Jury powołane przez organizatora, spośród przekazanych prac wyłoni laureatów konkursu.

2. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria pierwsza: uczniowie z klas I-IV (i młodsze) szkół podstawowych kategoria druga: uczniowie z klas V-VII PSP i gimnazjum

3. Kryteria oceny prac: zgodność z tematyką, estetyka pracy i oryginalność.

4. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 czerwca 2018 roku, poprzez ogłoszenie imion i nazwisk zwycięskich prac w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku. Dodatkowo informacja o laureatach zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej oraz portalu społecznościowym Facebook.

5. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone.

6. Dodatkowo przyznane będą nagrody za drugie i trzecie miejsce.

7. Jury ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród, jak i również prawo do nieprzyznania nagród.

8. Decyzja jury, co do wskazania laureatów konkursu oraz przyznania im nagród jest ostateczna.

9. Nagrody rzeczowe nie podlegają zamianie na inne nagrody rzeczowe, ani na ich równowartość pieniężną.

X. Postanowienia końcowe:

Przekazując pracę na konkurs, uczestnik zgadza się na ekspozycję pracy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku oraz na opublikowanie fotografii prac na stronie internetowej biblioteki. Autorzy zgadzają się na publikowanie zwycięskich prac i fotografii prac na wszelkich polach eksploatacji. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin. Regulamin niniejszego konkursu będzie dostępny na stronie www. gbp.przylek.pl w zakładce: aktualności. Przekazując pracę na konkurs, uczestnik potwierdza, że wyraża zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie.

Organizator zastrzega sobie prawo do:

a) zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizowanie Konkursu.

b) odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny,

c) nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości przekazanych prac,

d) rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

Osoba do kontaktu: Magdalena Łapczyńska; e-mail: gbp@przylek.pl, tel.48 6773038

ZAŁĄCZNIKI: