Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

Jak powstaje książka?

Utworzono dnia 21.11.2018

 

W dniach 21 i 22 listopada mieliśmy okazję znowu gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku panią Annę Błaszkiewicz i panią Aleksandrę Rzążewską, które są przedstawicielkami Stowarzyszenia Dziennikarzy i Dokumentalistów KONCENTRAT. Obie panie w tych dniach spotkały się z uczniami na warsztatach w Publicznych Szkołach Podstawowych w Mszadli Starej i Łaguszowie oraz w Publicznym Gimnazjum w Przyłęku.


Zajęcia były prowadzone w klasach od IV do VII. Celem warsztatów było przybliżenie uczestnikom zagadnienia, jak powstaje książka. Uczniowie poznawali prącę poszczególnych osób zaangażowanych w proces produkcji książki oraz poznali drogę jaką wprowadza się książkę na rynek.


Każdy z uczestników miał okazję opowiedzieć o sobie, jakie ma zainteresowania, jakie książki lubi czytać. Warsztatowicze dowiedzieli się czym jest BLURB, czyli krótka rekomendacja osoby znanej na temat danej książki. Taką rekomendację można często zobaczyć na okładce książki. Zadaniem uczestników było stworzenie takiej rekomendacji do swojej ulubionej książki przez wybraną osobę publiczną.


Kolejnym punktem warsztatów było omówienie procesu produkcji książki z uwzględnieniem pracy ilustratora i grafika. Przedstawione zostały zdjęcia okładek, jakie można spotkać na książkach oraz zdjęcia okładek, które są podobne do siebie lub z takimi samymi elementami. W kolejnym zadaniu uczestnicy otrzymali karty pracy w postaci okładek ksiązk, mieli na nich wpisać swój tytuł oraz wskazać do jakiego gatunku należą i jaka jest jej teamtyka lun kto jest jej głównym bohaterem.


W ostatnim zadaniu, każdy z uczestników wylosował kartę z obrazkiem i miał do niej napisać krótkie streszczenie mówiące o ewentualnej tematyce książki. Uczestnicy bardzo się starali i napisali ciekawe opowiadania, które mogłyby zainspirować nie jednego pisarza. 

   
Warsztaty zrealizowano w ramach PROGRAMU Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury zadanie „Wzbudzić pasję ”.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

    

 

 

 

GALERIE:

 

Godziny otwarcia:

GBP w Przyłęku

Poniedziałek - Środa  8.30 -18.00

Czwartek - Sobota      8.30 –16.30

Filia w Rudkach

Poniedziałek – Piątek 13.00-17.00

Filia w Łagowie

Wtorek   10.00-18.00

Czwartek – Piątek  9.00-17.00

Filia w Grabowie nad Wisłą

Poniedziałek  

10.00-18.00

Środa, Czwartek,  Piątek   

9.00-17.00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Skorzystaj z dostępu

gbpwprzyleku

Zegar

Dane adresowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

Lipiny 30, 26-704 Przyłęk

tel. 486773038

e-mail: gbp@przylek.pl