"Kolędowanie na ekranie 2018" - wieczór poetycki

Utworzono dnia 28.12.2018

Kolędowanie w bibliotece zaczyna mieć swoją tradycję...

28 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku po raz kolejny  zapełniła się pięknymi świątecznymi pastorałkami i kolędami. Jak co roku w naszej bibliotece odbyło się „Kolędowanie na ekranie”. Wspólnie z nami kolędowali zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy. Gościliśmy również laureatów konkursów organizowanych przez Gminną Bibliotekę w Przyłęku oraz  członków Dyskusyjnego Klubu Książki.

Kolędowanie rozpoczęła Pani Monika Krześniak wraz z  Barbarą Dąbrowską i Andrzejem Markiem - zastępcami Przewodniczącego Rady Gminy Przyłęk o składając wszystkim obecnym życzenia oraz w symboliczny sposób łamiąc się opłatkiem.

Następnym punktem spotkania były JASEŁKA przygotowane przez młodych czytelników filii bibliotecznej w Grabowie nad Wisłą oraz zespół "Grabowianki" Mogliśmy również posłuchać i zanucić kolędy wspólnie z zaproszonymi Kołami Gospodyń Wiejskich  z  Łaguszowz oraz Grabowa nad Wisłą  i sespołem śpiewaczym "Korzenie". Znane kolędy takiej jak „Cicha noc”, „Jakaś światłość nad Betlejem” czy „Sianko na stół”  zaśpiewały nasze czytelniczki Zuzanna Burdyn oraz Milena Szmajda. Do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek zachęcały  uczestników bibliotekarki.

W trakcie kolędowania nagrodzono laureatów konkursu plastycznego” Genialny Herbert” oraz konkursu poetyckiego na napisanie  wiersza inspirowanego twórczością  Zbigniewa Herberta. Konkursy zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w  Przyłęku w ramach PROGRAMU Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury zadanie „Wzbudzić pasję ”..

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym wspólnym kolędowaniu tym "DUŻYM i  tym małym". Wszyscy Państwo jesteście w bibliotece bardzo mile widziani. Zapraszamy znów w przyszłym roku.

Poniżej zamieszczamy listę laureatów konkursów:

KONKURS PLASTYCZNY „GENIALNY HERBERT”

Kategoria I – uczniowie klas I-III

I miejsce -  Julia Sulima praca pt. „Złoty ptak” / wiersz Pudełko Zwane wyobraźnią Z. Herberta

II miejsce – Małgorzata Sadurska praca pt. „Krasnale” / wiersz Krasnoludki  Z. Herberta

III miejsce – Maja Błażejewska praca pt. „Kot” / wiersz Kot  Z. Herberta

Natalia Żuber praca pt. „Słoń” / wiersz Słoń  Z. Herberta

Wiktoria Wiśniewska praca pt. „Kot” / wiersz Kot  Z. Herberta

Amelia Furga praca pt. „Czarny Kot” / wiersz Kot  Z. Herberta

Kategoria II – uczniowie klas IV-VII oraz gimnazjum

I miejsce – Wiktoria Stępień praca pt. „Nauczyciel od przyrody” / wiersz Pan od przyrody Z. Herberta

II miejsce – Aleksandra Pawełek praca pt. „Niesforne niedźwiadki” / wiersz Niedźwiedzie Z. Herberta

III miejsce – Julia Świątek praca pt. „Pudełko zwane wyobraźnią” / wiersz Pudełko zwane wyobraźnią Z. Herberta

Wyróżnienia:

Aleksandra Matejek praca pt. „Moja Wyobrażnia” / wiersz Pudełko zwane wyobraźnią Z. Herberta

Nikola Serafin praca pt. „Serce” / wiersz Serce  Z. Herberta

Patrycja Knieć praca pt. „Życie dziadka” / wiersz Dziadek Z. Herberta

Milena Szmajda praca pt. „Łzy” / wiersz Opuszczony Z. Herberta

Karolina Świątek praca pt. „Wilki i owieczka” / wiersz Wilki i owieczka Z. Herberta

Maja Jaworska praca pt. „Pudełko zwane wyobraźnią” / wiersz Pudełko zwane wyobraźnią Z. Herberta

Julia Małek praca pt. „Bajka japońska” / wiersz Bajka japońska Z. Herberta

KONKURS POETYCKI NA NAPISANIE WIERSZA INSPIROWANEGO TWÓRCZOŚCIĄ ZBIGNIEWA HERBERTA

Kategoria I – do lat 18

I miejsce -  Wiktoria Bakalarz wiersz pt. „Kiedyś…” / inspiracja  „Nasz strach” Z. Herberta

II miejsce – Wiktoria Zaborowska wiersz pt. „Na życiu się nie kończy” / inspiracja  „Samobójca” Z. Herberta

II miejsce – Zuzanna Kałużyńska wiersz pt. „Ech życie” / inspiracja  „Samobójca” Z. Herberta

III miejsce – Maksymilian Solecki wiersz pt. „Marzenia” / inspiracja  „Pudełko zwane wyobraźnią”  Z. Herberta

Wyróżnienia:

Nikola Solecka wiersz  pt. „Krasnoludki” / inspiracja  „Krasnoludki”  Z. Herberta

Konrad Nowak wiersz pt. „Dwie kotki” / inspiracja „Kot”  Z. Herberta

Zuzanna Dejniak wiersz pt. „Czarny Kot” / inspiracja „Kot”  Z. Herberta

Kategoria  powyżej 18 roku życia

I miejsce -  Maria Markowska wiersz pt. „Spotkanie z Panem Cogito” / inspiracja  „Pan Cogito” Z. Herberta

II miejsce – Ewa Czarnota wiersz pt. „***” / inspiracja  „Brewiarz” Z. Herberta

III miejsce – Natalia Przepiórka wiersz pt. „Moja Pani od Przyrody” / inspiracja  „Pan od przyrody” Z. Herberta

"Kolędownie na ekranie 2018"

Utworzono dnia 02.01.2019, 16:22

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.