Sowa - mądra głowa

Utworzono dnia 16.08.2019

Sowa - mądra głowa ;-)
Współcześnie, wizerunek sowy funkcjonuje w społeczeństwie przede wszystkim jako symbol mądrości i atrybut bogini Ateny. Starożytni Grecy, w przeciwieństwie do większości innych narodów, nie okazywali lęku przed sowami. Wręcz przeciwnie, były dla nich uosobieniem wielkiej inteligencji. Dlatego, aby dowiedzieć się więcej na temat tych ciekawych ptaków, dzisiejsze spotkanie poświęciliśmy właśnie SOWIE.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania książek „Sowa -mądra głowa”- aut.Rafała Wejnera oraz „Mądra sowa”-aut. Urszuli Kozłowskiej. Następnie zabraliśmy się do rysowania sów. Starsze dzieci rysowały te ptaki samodzielnie natomiast młodsze kolorowały gotowe obrazki.
Korzystając z ładnej pogody udaliśmy się również na boisko  na którym dzieci udawały sowy bawiąc się w znaną, a trochę zmodyfikowaną przez nas zabawę : RAZ,DWA,TRZY SOWA PATRZY!

Aktywnie spędzona przerwa nie zmęczyła nas, ponieważ z wielkim zapałem i zaciekawieniem zabraliśmy się do zrobienia ślicznych tekturowych sówek.
Do ich wykonania użyliśmy:
-tektury karbowanej
-kleju na gorąco
-nożyczek
-oczu samoprzylepnych
Dzieci samodzielnie wycinały paski z papieru falistego po czym zwijały je w belkę tak aby karbowana tektura była na zewnątrz. Tak oto powstał brzuszek i oczka sowy. Wszystkie elementy połączyliśmy za pomocą kleju na gorąco. Jeszcze tylko skrzydełka ,dziób, nóżki  i sowa gotowa!
W dobrych humorach z sowami w ręku dzieci rozeszły się do swoich domów.

Sowa mądra głowa

Utworzono dnia 26.08.2019, 13:25

Lista wydarzeń w miesiącu Sierpień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.