Mikołajki w bibliotece

Utworzono dnia 06.12.2021

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. W tym dniu Święty  Mikołaj odwiedza  wszystkie dzieci, aby wręczyć im wymarzone prezenty. Tym razem Mikołaj odwiedził naszą bibliotekę, bo dowiedział się, że spotka tu dzieci z klas 1-3 ze szkoły z Babina, ale może zacznijmy od początku……

W porannych godzinach przyjechali do naszej biblioteki uczniowie klas 1-3 ze szkoły PSP Babin wraz z paniami Aleksandrą Karaś, Barbarą Kustrą i Bożeną Kulą, aby spędzić kreatywnie ten wyjątkowy dzień.  Po przywitaniu naszych gości pani Asia przeczytała historię Świętego Mikołaja oraz książeczkę pt. „ Prezent dla Świętego Mikołaja”.  Następnie dzieci przystąpiły do wykonywania własnoręcznie zdobionych bombek choinkowych z materiałów przywiezionych ze sobą. Za pomocą brokatu, cekinów, kolorowych perełek wypełniły plastikowe bombki tworząc małe arcydzieła, które zawisną na ich domowych choinkach. Po tak intensywnej pracy przyszedł czas na krótki odpoczynek, podczas którego dzieci wysłuchały listu od Świętego Mikołaja, w którym Mikołaj pytał, czy wszyscy byli grzeczni, czy wysprzątali swoje pokoje, czy upiekli już pierniki, ale też prosi, aby wspierali się nawzajem, pomagali sobie i byli koleżeńscy, no i najważniejsze czy napisali list do Świętego Mikołaja. I w tym momencie przyszedł czas na napisanie listu do Świętego Mikołaja. Każde dziecko starało się zapewnić Mikołaja o swoim grzecznym zachowaniu i prosić o wymarzony prezent. Kiedy wszystkie listy znalazły się w kopertach, dzieci je zaadresowały i udały się na pocztę, aby je wysłać . Po powrocie z poczty dzieci miały okazję zrobić pamiątkowe zdjęcie w Mikołajkowej Fotobudce.

Po tych wszystkich atrakcjach przyszedł czas na odpoczynek w trakcie, którego pani Edyta przeczytała książeczkę o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W trakcie czytania dzieci zauważyły za oknem charakterystyczną postać ubraną na czerwono, był to wyczekiwany Święty Mikołaj. Uśmiechu i radości było, co nie miara, Mikołaj każdemu wręczył upominek i z każdym zamienił parę słów oraz zrobił zdjęcie. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę dziękując Mikołajowi za przybycie oraz zrobiły wspólne zdjęcie na pamiątkę, a Święty Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku na pewno ich odwiedzi.

Utworzono dnia 07.12.2021, 12:34