"Pan Maluśkiewicz i wieloryb" - Światowy Dzień Książki z Julianem Tuwimem

Utworzono dnia 22.04.2022

Światowy Dzień Książki w naszej bibliotece uczciliśmy wybierając się w podróż z Panem Maluślkiewiczem, bohaterem wiersza Juliana Tuwima. Najpierw jednak wszyscy wysłuchali fragmentu biografii pisarza, pochodzącego z książki autorstwa Agnieszki Frączek pt. "Rany Julek".

książka, okładka, otwarta książka

Pan Maluśkiewicz "wszystko już poznał i widział z wyjątkiem ...."???
To czego szukał tyci, tyciutki Pan Maluskiewicz ukryte było na obrazku, który musieli pokolorować według podanego wzoru uczestnicy spotkania. Rozwiązanie zagadki nie było trudne, więc wszyscy szybko odgadli czego jeszcze nie widział nasz bohater.
Wiadomo, że w każdą podróż należy się przygotować, zabrać prowiant i odpowiedni strój. Wyposażeni w to, co udało się nam odszukać na wykreślance, mając na głowie gazetowe czapki marynarskie mogliśmy śmiało ruszać na wyprawę z Panem Maluśkiewiczem pokonując morskie fale. Ci, którzy nie wiedzą czy nasz maleńki podróżnik w końcu zobaczył wieloryba, koniecznie muszą przeczytać wiersz Pana Tuwima, a wszystko stanie się jasne ;-)

Wiersze Juliana Tuwima

Utworzono dnia 10.05.2022, 11:28

Lekcja biblioteczna z uczniami kl. I z PSP w Grabowie nad Wisłą. Rozmowa z dziećmi o życiu i twórczości Juiana Tuwima, rozwiązywanie łamigłówek, wykreślanek, dzieci słuchją wiersza "Pan Maluśkiewicz i wieloryb"

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.