Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

MAMY PIENIĄDZE NA MODERNIZACJĘ FILII

Utworzono dnia 15.06.2016

Gmina Biblioteka Publiczna w Przyłęku otrzymała dofinansowanie na zadanie  „Modernizacja i rozbudowa oraz wyposażenie budynku po byłym przedszkolu na rzecz Filii w Grabowie nad Wisłą” Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”  ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi aż 360 500 złotych, pozostałe koszty budowy zostaną sfinansowane z dotacji celowej przez Gminę Przyłęk w wysokości 120 500 zł. Łączna wartość zadania wynosi 481 000 zł.  


               Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku Filia w Grabowie nad Wisłą

 

Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabowie nad Wisłą mieściła się do września 2015 w budynku należącym do Parafii Rzymsko-Katolickiej w Ługach. W związku z podpaleniem budynku spłonął dach, jednak ocalały zbiory biblioteczne i wyposażenie.

Filia została przeniesiona do budynku po byłym przedszkolu, gdzie od października 2015 roku po minimalnych pracach remontowo-adaptacyjnych rozpoczęła swoją ponowną działalność.

Jednak budynek wymaga gruntownych prac modernizacyjnych powiązany z rozbudową o pomieszczenie kotłowni i podjazd dla osób niepełnosprawnych, aby w pełni mógł spełniać swoją rolę dla mieszkańców sołectw Grabów nad Wisłą, Zamość Stary i Zamość Nowy należących do Gminy Przyłęk oraz Zielonka Nowa, Szczęście, Celestynów i Ługi należących do Gminy Zwoleń.

W obecnym budynku filii w ramach realizowanego zadania dokonana zostanie wymiana szalunku całego budynku i ocieplenia ścian budynku, wymiany okien, wykonania łazienek dla użytkowników i osób niepełnosprawnych, wymiany podłóg i wyrównania ścian wewnętrznych, wymiany CO i CW oraz oświetlenia na typ LED.  Przygotowane zostaną pomieszczenia na czytelnię internetową poprzez wykonanie sieci komputerowej, zakup 6 zestawów komputerów z oprogramowaniem (wg. kryteriów Biblioteka+), 2 tabletów, urządzenia wielofunkcyjnego A3, rzutnika, ekranu oraz montaż sieci telefonicznej oraz Internetu szerokopasmowego. W ramach zadania przewidujemy zakup wyposażenia w postaci regałów bibliotecznych, krzeseł, stołów, biurek. Po wykonaniu zadania skierujemy do użytkowników biblioteki nowe formy pracy: kursy komputerowe dla seniorów, utworzenie DKK dla dzieci. Utworzone zostanie na poddaszu mini kino i sala do prowadzenia warsztatów.

 

MODERNIZACJA I ROZBUDOWA

Filii w Grabowie nad Wisłą -RELACJE

 

Godziny otwarcia:

GBP w Przyłęku

Poniedziałek - Środa  8.30 -18.00

Czwartek - Sobota      8.30 –16.30

Filia w Rudkach

Poniedziałek – Piątek 13.00-17.00

Filia w Łagowie

Wtorek   10.00-18.00

Czwartek – Piątek  9.00-17.00

Filia w Grabowie nad Wisłą

Poniedziałek  

10.00-18.00

Środa, Czwartek,  Piątek   

9.00-17.00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Skorzystaj z dostępu

Plan rozwoju na lata 2022-2023

Zegar

Dane adresowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

Lipiny 30, 26-704 Przyłęk

tel. 486773038

e-mail: gbp@przylek.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) :  /GBPPrzylek/SkrytkaESP