Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

Edukacja finansowa dorosłych - Projekt FINLIT w bibliotece

Utworzono dnia 15.04.2021

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku Filia w Grabowie nad Wisłą  znalazła się w gronie 32 bibliotek z Polski, które zakwalifikowały się do projektu „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych”. Projekt Financial Literacy Through Public Libraries FINLIT (Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych) ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy finansowej osób dorosłych poprzez nowe podejście i wykorzystanie ogromnego potencjału bibliotek publicznych jako nieformalnych edukatorów i instytucji zajmujących się kształceniem przez całe życie. 

Konsorcjum projektu tworzą 4 organizacje z 4 krajów Europy Środkowo-wschodniej - Polska, Słowenia, Bułgaria i Rumunia. Dwóch partnerów to biblioteki, a dwóch pozostałych to fundacje współpracujące z sieciami bibliotek publicznych na poziomie krajowym.

Szkolenia prowadzone przez bibliotekarzy i bibliotekarki zapoznają uczestników z podstawową wiedzą z zakresu finansów. Skierowane są do dorosłych, głównie do osób w wieku 55+. Ta grupa wiekowa  szczególnie potrzebuje wsparcia w szybko zmieniającym się i coraz bardziej zaawansowanym otoczeniu finansowym, w którym produkty i usługi  stają się coraz liczniejsze i ryzykowne.

Dzięki cyklowi spotkań dorośli (mieszkający na terenach wiejskich i w miastach do 100 tys. mieszkańców) zyskają umiejętności niezbędne do poruszania się w świecie finansów, nauczą się, jak korzystać z bankowości elektronicznej, racjonalnie planować swoje domowe wydatki oraz inwestować zaoszczędzone pieniądze. Natomiast bibliotekarze i bibliotekarki, dzięki cyklowi szkoleń i wsparciu trenerów, poszerzą swoją wiedzę i zdobędą doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, m.in. poprzez materiały do prowadzenia spotkań edukacyjnych, dostęp do kursu e-learningowego i scenariusze zajęć oraz wsparcie konsultantów. 

Szczegółowe informacje dostępne na stronie projektu: https://finlit.eu/edu/

 

Projekt Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych jest realizowany w Polsce przez Fundację Rozwoju  Społeczeństwa Informacyjnego FRSI

 

 

 
 

Godziny otwarcia:

GBP w Przyłęku

Poniedziałek - Środa  8.30 -18.00

Czwartek - Sobota      8.30 –16.30

Filia w Rudkach

Poniedziałek – Piątek 13.00-17.00

Filia w Łagowie

Wtorek   10.00-18.00

Czwartek – Piątek  9.00-17.00

Filia w Grabowie nad Wisłą

Poniedziałek  

10.00-18.00

Środa, Czwartek,  Piątek   

9.00-17.00

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Skorzystaj z dostępu

gbpwprzyleku

Zegar

Dane adresowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Przyłęku

Lipiny 30, 26-704 Przyłęk

tel. 486773038

e-mail: gbp@przylek.pl