Kolędowanie na ekranie 2017

Utworzono dnia 28.12.2017

Wspólne kolędowanie to jedna z wielu nieodłącznych tradycji świąt Bożego Narodzenia. „Kolędowanie na ekranie” pod takim tytułem 28 grudnia odbyło się po raz kolejny śpiewanie kolęd w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. To również czas wspólnego kolędowania. A takie miało miejsce w czwartek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku. Wspólnie z nami kolędowali przedstawiciele Urzędu Gminy w Przyłęku wraz z Marianem Kuś Wójtem Gminy Przyłęk, Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński wraz z współpracownikami, Wojciech Szmajda Przewodniczący Rady Gminy w Przyłęku. Gościliśmy również laureatów konkursów organizowanych przez Gminę Przyłęk we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zwoleniu, członków Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczestników projektu realizowanego przez bibliotekę „Leszek Knieć- wiejski mistrz tańca”.

Na początku spotkania swoje umiejętności zaprezentowała grupa młodzieży w tańcu chodzonego, polki i oberka. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Następnie mogliśmy posłuchać i zanucić kolędy wspólnie z męskim zespołem KOMPANY  ze Zwolenia. Znane kolędy zaśpiewali Kacper Sulisz, który zaprezentował „Lulajże Jezuniu”. Ania Rogala, która zaśpiewała kolędę „Gdy śliczna Panna...”. W wykonaniu Zuzi Fielestak usłyszeliśmy pastorałke „Pastuszek bosy”. Magda Łepecka zaśpiewała  „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Natomiast Zuzanna Dejniak zaprezentowała piosenkę świąteczną „To nasze święta...”. Do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek zachęcały  uczestników bibliotekarki.

W trakcie kolędowania nagrodzono laureatów konkursów profilaktycznych zorganizowanych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Konkursy zorganizowała Gmina Przyłęk we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Zwoleniu pod nazwą „Żyj zdrowo i bezpiecznie, uzależnieniom mówimy STOP”” oraz konkurs na komiks pn. „Bezpiecznie w Sieci” skierowane do dzieci i młodzieży z terenu gminy Przyłęk. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Przyłęk Marian Kuś, Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński, Wojciech Szmajda Przewodniczący Rady Gminy w Przyłęku, Sekretarz Gminy Danuta Bocian oraz członek Zarządu Powiatu Zwoleńskiego Mirosław Madejski, którzy są jednocześnie przedstawicielami Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Z środków finansowych jakimi dysponuje w/w komisja zostały ufundowane nagrody i upominki dla uczestników konkursu.

Nagrodzono również upominkami uczestników warsztatów realizowanych w ramach programu MKiDN „Kultura tradycyjna i ludowa” w projekcje „Leszek Knieć -wiejski mistrz tańca.”reazlizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Przyłęku: Leszka Kniecia prowadzącego warsztaty oraz uczestników Aleksandrę Zając, Patrycję Chojecką, Szymona Krześniaka, Kacpra Rogalę, Annę Knięć, Martynę Madej, Wiktorię Maj, Kacpra Sulisza, Magdalenę Łepecką, Łukasza Łepeckiego, Filipa Żaczkiewicza, Zuzanę Dejniak, Bartosza Białeckiego, Dominika Rogalę, Zuzannę Fielestak, Annę Rogala, Mikołaja Soleckiego. Każdy z uczestników spotkania otrzyma na pamiątkę zdjęcie z formie fotoobrazu, które obecnie możemy oglądać na wystawie w holu biblioteki. Kierownik biblioteki Monika Krzesniak gratuluowała uczestnikom postępów i nabytych umiejętności oraz wytrwałości, zaangażowanie i uporu. Uczestnicy warsztatów wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.

Poniżej zamieszczamy listę laureatów konkursów:

„Żyj zdrowo i bezpiecznie. Uzależnieniom mówimy STOP”

GRUPA KLASY 0-3

Edyta Urbanek

Natalia Burdyn

PSP Babin

Komisja podkreśliła, iż wszystkie prace złożone na konkursie w pełni oddawały cele jakie nakreślono w regulaminach konkursów w związku z czym wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki.

Kolędowanie

Utworzono dnia 31.10.2018, 11:50

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.