Odnawialne źródła energi - spotkanie organizacyjne

Utworzono dnia 25.10.2018

Szanowni Mieszkańcy Gminy Przyłęk,

Wójt Gminy Przyłęk informuje o pozyskaniu przez Gminę dofinansowania na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii takich jak: kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz piece na biomasę na obiektach prywatnych mieszkańców w ramach RPO WM na lata 2014-2020, Działanie 4.1 – Odnawialne źródła energii (OZE).

W związku z powyższym Wójt Gminy zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców, a w szczególności osoby, które zapisały się do projektu na spotkanie organizacyjne, które odbędą się w dniu 6 listopada 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przyłęku, Lipiny 30, 26-704 Przyłęk.

Godzina 13.00 spotkanie dla miejscowości: Grabów nad Wisłą, Helenów, Ignaców, Łagów, Łaguszów, Ławeczko Nowe, Ławeczko Stare, Mszadla Dolna, Mszadla Nowa, Mszadla Stara, Pająków, Wólka Łagowska, Wólka Zamojska, Załazy, Zamość Nowy, Zamość Stary.

Godzina 16.00 spotkanie dla miejscowości: Lucimia, Andrzejów, Krzywda, Przyłęk, Lipiny, Okrężnica, Babin, Wysocin, Mierziączka, Rudki, Szlachecki Las, Stefanów, Kulczyn, Baryczka

Tematem planowanego spotkania będzie przekazanie mieszkańcom informacji o przebiegu dalszych działań przygotowawczych w ramach projektu, w tym podpisywaniu umów z mieszkańcami oraz przekazanie szczegółowych informacji technicznych realizacji prac montażowych w obiektach mieszkalnych. Osoby znajdujące się na liście uczestników poinformowane będą o sposobie i terminach podpisywania umów, natomiast osoby zainteresowane udziałem w projekcie uzyskają informacje o możliwości i zasadach wejścia do projektu.

Jak przebiegać będą dalsze etapy realizacji projektu:

1. Podpisanie umowy o dofinansowanie pomiędzy Zarządem Województwa Mazowieckiego a Gminą Przyłęk.
  2. Podpisywanie umów pomiędzy Gminą a poszczególnymi właścicielami nieruchomości, którzy złożyli stosowne wnioski, na wykonanie instalacji OZE w ich budynkach
  3. Wpłacanie przez mieszkańców zaliczek na poczet wykonywanych instalacji.
  4. Przygotowanie i przeprowadzenie, zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych, przetargu nieograniczonego na wyłonienie wykonawcy tych instalacji.
  5. Przeprowadzenie montażu instalacji OZE na budynkach mieszkańców gminy

Zaliczka na poczet wkładu własnego, wnoszona przez mieszkańców po podpisaniu umowy, określona zostanie na podstawie budżetu projektu i wyniesie 20% wartości kosztów kwalifikowanych oraz 100% kosztów niekwalifikowanych (w tym podatek VAT od całej wartości instalacji OZE). Ostateczna wysokość kwoty wkładu własnego zostanie określona po zakończeniu procedury przetargowej oraz realizacji projektu i jego całkowitym rozliczeniu.

O terminie podpisania umowy z poszczególnymi mieszkańcami Urząd informować będziemy indywidualnie.

Źródło informacji: http://www.przylek.pl/news,216,spotkanie-organizacyjne-oze.html