Bezpieczni nad wodą - spotkanie z policją

Utworzono dnia 08.08.2022

W ramach akcji "Bezpieczna woda" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej poprowadzili spotkanie edukacyjno-informacyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających z letniego wypoczynku nad wodą. Podczas prelekcji mundurowi przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk. Przypominali również o tym, aby:

• nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu - najczęściej toną osoby pijane;

• nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę;

• nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;

• po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy;

• nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły;

• nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;

• nie skakać do wody z dużej wysokości - takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa;

• dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok;

• podczas skurczu mięśni nie wpadać w panikę. Kiedy coś takiego nam się przydarzy starajmy się wezwać pomoc, jeśli jest ktoś w pobliżu. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy położyć się na plecach, spokojnie oddychać, zgiąć stopę w stawie skokowym i mocno przyciągając ją do siebie wyprostować nogę w kolanie i starać się dopłynąć powoli do brzegu.

Tylko przestrzegając tych podstawowych zasada możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie.

Zobacz policyjne statystyki:   http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia

Bezpiecznie nad wodą - spotkanie z policją

Utworzono dnia 09.08.2022, 17:34

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.